1. Athletic Valea Macrisului- FC Movilita 2-1
A: Munteanu Madalin, Dumitru Cristian, Badea Mihai, Obs: Topor Gheorghe
2. Unirea Patru Frati- Infratirea Jilavele II 6-4
A: Dinu Ionut, Neacsa Ionel, Dragan Marian- Obs: Mitroi Stefan
3. Agronomia Balaciu- Unirea Girbovi 2-7
A: Raduna Ionut, Filipescu Stefan, Matei Ciprian- Obs: Smau Vasile
4. Essenza Sf. Gheorghe- AS Brosteni 7-3
A: Zamfir Mihai, Dragomir Silviu, Neacsu Atakan- Obs: Nunu Ion
5. Victoria Rosiori- Avantul Grindu 2-4
A: Burlacu Liviu, Stoica Florin, Negru Florin- Obs: Bosneag Marian
6. Aiva Rasi- Vointa Barbulesti 2-3
A: Buzea Vasile, Filipoiu Adrian, Moroianu Marian- Obs: Andrei Ion
7. Vointa Cocora- Steaua Borduselu 6-9
A: Scinteie Madalin, Borangic Alin, Maxim Ionut- Obs: Berbec Ion
8. Dinamo Borduselu- Vointa Orboesti 2-1
A: Urse Gabriel, Neicu Gheorghe, Piriescu Cristian- Obs: Seitan George
9. Spartacus Iazu- Baraganul II Ciulnita 4-2
A:Gheorghe Marian, Trifa Stelian, Gheorghe Nicolae- Obs: Rosu Cornel
10. Agronomia Bucu- Recolta Buesti 1-2
A: Stan Tinel, Coman Mariuca, Badea Daniel- Obs: Manea Gigi
11. Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 3-0
A: Stan Vasile, Bran Ionel, Mailat Madalin- Obs: Puclici Jan
12. Spicul Vladeni- Victoria Bordusani 1-2
A: Ion Alexndru, Ion Lucian, Oprea Ovidiu- Obs: Popescu Constantin
13. Biruinta Sb. Noua- Real Gimbasani 2-1
A: Ojoc Claudiu, Sava Stefan, Soare Gabriel- Obs: Avram Dumitru
Cupa Romaniei- etapa a-II-a- 01.12.2013, ora 11.oo
1. Spicul Milosesti- Spicul Marculesti 3-2
Arb: Buzea Vasile, Soare Gabriel, Mircioiu Catalin- Obs: Andrei Ion
2. Biruinta Sb. Noua- Omega Milosesti (ora 13.oo) 3-0
Arb: Ion Alexandru, Ion Lucian, Oprea Ovidiu- Obs: Tuican Grigore
3. Recolta Buesti- Steaua Borduselu 5-1
Arb: Stan Tinel, Bran Ionel, Coman Mariuca- Obs: Popa Gheorghe
4. Spartacus Iazu- Victoria Bordusani 5-1
Arb: Hagiu Mircica, Manea Valentin, Florea Ionut- Obs: Seitan George
5. Essenza Sf. Gheorghe- Dinamo Borduselu 0-3
Nu se disputa. Echipa din Sf. Gheorghe nu a achitat baremul de arbitraj la ultimul joc.
6. Avantul Grindu- Vointa Barbulesti 1-2
Arb: Stoian Gheorghe, Voicila Mihai, Stoica Florin- Obs: Mitroi Stefan
7. Unirea Girbovi- Athletic Valea Macrisului 4-1
Arb: Munteanu Madalin, Negru Florin, Dumitru Cristian- Obs: Stan Iordan
Cupa Romaniei- etapa a-III-a- 07.12.2013, ora 13.oo
1. Spicul Milosesti - Viitorul Valea Ciorii 3-5
Arb: Nedelcu Marian, Manea Valentin, Soare Gabriel- Obs: Avram Dumitru
2. Biruinta Sb. Noua - Gloria Gura Ialomitei 4-1
Arb: Avram Florin, Neicu Gheorghe, Mircioiu Catalin- Obs: Dan Cristea
3. Recolta Buesti - Gloria Ograda 4-1
Arb: Buzea Vasilica, Trifa Stelian, Dragoi Marian- Obs: Andrei Ion
4. Spartacus Iazu - Recolta Saveni 5-7
Arb: Puscasu Ionela, Raduna Ionut, Filipescu Stefan- Obs: Cotofana Paul
5. Dinamo Borduselu - Unirea Ion Roata 0-2
Arb: Alexe Ionel, Filipoiu Adrian, Florea Ionut- Obs: Popa Gheorghe
6. Vointa Barbulesti - Gloria Alexeni 4-0
Arb: Dinu Ionut, Scinteie Madalin, Voicila Mihai- Obs: Barin Dumitru
7. Unirea Girbovi - Infratirea Jilavele 6-1
Arb: Zamfir Mihai, Borangic Alin, Negru Florin- Obs: Poiana Ion
8. Unirea Patru Frati - Secunda Adincata 0-3
Arb: Stoian Gheorghe, Ene Andrei, Dumitru Cristian- Obs: Banescu Viorel
9. FC Inter Stelnica - FC Movila 0-2
Arb: Moga Iuliano, Ojog Claudiu, Oprea Ovidiu- Obs: Popescu Constantin
10. AS Orezu - Unirea M.Kogalniceanu 2-6
Arb: Piriescu Ionel, Stoica Nicusor, Pintilie Gabriel- Obs: Aron Rodel
11. Rapid Perieti - FC Traian 8-4
Arb: Stan Tinel, Bran Ionel, Coman Mariuca- Obs: Petrescu Vasile
12. Baraganul Ciulnita - Vointa Brincoveni 6-7
Arb: Hagiu Mircica, Badea Daniel, Dobre Vasilica- Obs: Rosu Cornel
13. Dunarea Giurgeni - Vointa Scinteia 3-4
Arb: Gheorghe Marian, Done Andrei, Iordache Liviu- Obs: Berbec Ion
14. Staruinta Brosteni - Fulgerul Fierbinti 0-2
Arb: Zaharia Andrei, Stanciu Florin, Matei Ciprian- Obs: Stan Iordan
15. Vointa Maia - Recolta Barcanesti 2-3
Arb: Zamfir Marian, Burlacu Liviu, Stoica Gheorghe- Obs: Topor Gheorghe
16. Avantul Rovine - Libertatea Salcioara 4-2
Arb: Bazac Marius, Matei Danut, Moroianu Marian- Obs: Dragan Vasile
17. FC Dridu - Recolta Malu Rosu 3-5
Arb: Neacsa Ionel, Scinteie Madalin, Tita Lucian- Obs: Marin Ion
18. AS Cosereni - Viitorul Moldoveni 2-1
Arb: Bucurica Alexandu, Stoica Florin, Calinescu Andrei- Obs: Mitroi Stefan
19. Juventus Boranesti - Viitorul II Axintele 1-3
Arb: Borangic Constantin, Triscas Roxana, Preda Nicolae- Obs: Nunu Ion
-sursa:ajfialomita.ro-
A: Munteanu Madalin, Dumitru Cristian, Badea Mihai, Obs: Topor Gheorghe
2. Unirea Patru Frati- Infratirea Jilavele II 6-4
A: Dinu Ionut, Neacsa Ionel, Dragan Marian- Obs: Mitroi Stefan
3. Agronomia Balaciu- Unirea Girbovi 2-7
A: Raduna Ionut, Filipescu Stefan, Matei Ciprian- Obs: Smau Vasile
4. Essenza Sf. Gheorghe- AS Brosteni 7-3
A: Zamfir Mihai, Dragomir Silviu, Neacsu Atakan- Obs: Nunu Ion
5. Victoria Rosiori- Avantul Grindu 2-4
A: Burlacu Liviu, Stoica Florin, Negru Florin- Obs: Bosneag Marian
6. Aiva Rasi- Vointa Barbulesti 2-3
A: Buzea Vasile, Filipoiu Adrian, Moroianu Marian- Obs: Andrei Ion
7. Vointa Cocora- Steaua Borduselu 6-9
A: Scinteie Madalin, Borangic Alin, Maxim Ionut- Obs: Berbec Ion
8. Dinamo Borduselu- Vointa Orboesti 2-1
A: Urse Gabriel, Neicu Gheorghe, Piriescu Cristian- Obs: Seitan George
9. Spartacus Iazu- Baraganul II Ciulnita 4-2
A:Gheorghe Marian, Trifa Stelian, Gheorghe Nicolae- Obs: Rosu Cornel
10. Agronomia Bucu- Recolta Buesti 1-2
A: Stan Tinel, Coman Mariuca, Badea Daniel- Obs: Manea Gigi
11. Spicul Marculesti- Fair Play Sb. Noua 3-0
A: Stan Vasile, Bran Ionel, Mailat Madalin- Obs: Puclici Jan
12. Spicul Vladeni- Victoria Bordusani 1-2
A: Ion Alexndru, Ion Lucian, Oprea Ovidiu- Obs: Popescu Constantin
13. Biruinta Sb. Noua- Real Gimbasani 2-1
A: Ojoc Claudiu, Sava Stefan, Soare Gabriel- Obs: Avram Dumitru
Cupa Romaniei- etapa a-II-a- 01.12.2013, ora 11.oo
1. Spicul Milosesti- Spicul Marculesti 3-2
Arb: Buzea Vasile, Soare Gabriel, Mircioiu Catalin- Obs: Andrei Ion
2. Biruinta Sb. Noua- Omega Milosesti (ora 13.oo) 3-0
Arb: Ion Alexandru, Ion Lucian, Oprea Ovidiu- Obs: Tuican Grigore
3. Recolta Buesti- Steaua Borduselu 5-1
Arb: Stan Tinel, Bran Ionel, Coman Mariuca- Obs: Popa Gheorghe
4. Spartacus Iazu- Victoria Bordusani 5-1
Arb: Hagiu Mircica, Manea Valentin, Florea Ionut- Obs: Seitan George
5. Essenza Sf. Gheorghe- Dinamo Borduselu 0-3
Nu se disputa. Echipa din Sf. Gheorghe nu a achitat baremul de arbitraj la ultimul joc.
6. Avantul Grindu- Vointa Barbulesti 1-2
Arb: Stoian Gheorghe, Voicila Mihai, Stoica Florin- Obs: Mitroi Stefan
7. Unirea Girbovi- Athletic Valea Macrisului 4-1
Arb: Munteanu Madalin, Negru Florin, Dumitru Cristian- Obs: Stan Iordan
Cupa Romaniei- etapa a-III-a- 07.12.2013, ora 13.oo
1. Spicul Milosesti - Viitorul Valea Ciorii 3-5
Arb: Nedelcu Marian, Manea Valentin, Soare Gabriel- Obs: Avram Dumitru
2. Biruinta Sb. Noua - Gloria Gura Ialomitei 4-1
Arb: Avram Florin, Neicu Gheorghe, Mircioiu Catalin- Obs: Dan Cristea
3. Recolta Buesti - Gloria Ograda 4-1
Arb: Buzea Vasilica, Trifa Stelian, Dragoi Marian- Obs: Andrei Ion
4. Spartacus Iazu - Recolta Saveni 5-7
Arb: Puscasu Ionela, Raduna Ionut, Filipescu Stefan- Obs: Cotofana Paul
5. Dinamo Borduselu - Unirea Ion Roata 0-2
Arb: Alexe Ionel, Filipoiu Adrian, Florea Ionut- Obs: Popa Gheorghe
6. Vointa Barbulesti - Gloria Alexeni 4-0
Arb: Dinu Ionut, Scinteie Madalin, Voicila Mihai- Obs: Barin Dumitru
7. Unirea Girbovi - Infratirea Jilavele 6-1
Arb: Zamfir Mihai, Borangic Alin, Negru Florin- Obs: Poiana Ion
8. Unirea Patru Frati - Secunda Adincata 0-3
Arb: Stoian Gheorghe, Ene Andrei, Dumitru Cristian- Obs: Banescu Viorel
9. FC Inter Stelnica - FC Movila 0-2
Arb: Moga Iuliano, Ojog Claudiu, Oprea Ovidiu- Obs: Popescu Constantin
10. AS Orezu - Unirea M.Kogalniceanu 2-6
Arb: Piriescu Ionel, Stoica Nicusor, Pintilie Gabriel- Obs: Aron Rodel
11. Rapid Perieti - FC Traian 8-4
Arb: Stan Tinel, Bran Ionel, Coman Mariuca- Obs: Petrescu Vasile
12. Baraganul Ciulnita - Vointa Brincoveni 6-7
Arb: Hagiu Mircica, Badea Daniel, Dobre Vasilica- Obs: Rosu Cornel
13. Dunarea Giurgeni - Vointa Scinteia 3-4
Arb: Gheorghe Marian, Done Andrei, Iordache Liviu- Obs: Berbec Ion
14. Staruinta Brosteni - Fulgerul Fierbinti 0-2
Arb: Zaharia Andrei, Stanciu Florin, Matei Ciprian- Obs: Stan Iordan
15. Vointa Maia - Recolta Barcanesti 2-3
Arb: Zamfir Marian, Burlacu Liviu, Stoica Gheorghe- Obs: Topor Gheorghe
16. Avantul Rovine - Libertatea Salcioara 4-2
Arb: Bazac Marius, Matei Danut, Moroianu Marian- Obs: Dragan Vasile
17. FC Dridu - Recolta Malu Rosu 3-5
Arb: Neacsa Ionel, Scinteie Madalin, Tita Lucian- Obs: Marin Ion
18. AS Cosereni - Viitorul Moldoveni 2-1
Arb: Bucurica Alexandu, Stoica Florin, Calinescu Andrei- Obs: Mitroi Stefan
19. Juventus Boranesti - Viitorul II Axintele 1-3
Arb: Borangic Constantin, Triscas Roxana, Preda Nicolae- Obs: Nunu Ion
-sursa:ajfialomita.ro-