CUPA ROMANIEI SAISPREZECIMIILE DE FINALA REZULTATE SI MARCATORI
Marţi, 24 septembrie
ora 20:30
FINAL / DINAMO BUCUREŞTI - Sănătatea Cluj 4-0►Min 41 1-0 Fai centrează pe jos din dreapta careului, Todoran trece pe lângă minge la colţul scurt şi Zougoula pune latul din 5 metri şi înscrie
►Min 48 2-0 Lazăr ciupeşte mingea din faţa lui Todoran, pasează în faţa porţii, de unde Zougoula înscrie al doilea gol al meciului şi al său
►Min 52 3-0 Centrare în careul Sănătăţii, mingea îl loveşte în piept pe Durimel, sare la Dănciulescu, care trage violent din 8 metri şi înscrie, devenind cel mai bun marcator al Cupei României
►Min 63 4-0 Curtean îi pasează pe culoar lui Rotariu, acesta întoarce un adversar şi trage din 6 metri la colţul scurt, înscriind cu toată opoziţia lui Todoran
ora 18:30
FINAL / RIPENSIA TIMIŞOARA - Universitatea Cluj 2-1
►Min 13 1-0 La prima lovitură de colţ a meciului, Ciobai urcă nestingherit în careul mic al lui Niculescu, pune latul şi înscrie
►Min 21 2-0 Anagor prinde un şut fabulos de la 40 de metri, la colţul lung, şi Niculescu, ieşit, este învins pentru a doua oară în acest meci
►Min 38 2-1 Calcan trece de toţi adversarii în flancul drept al careului, pasează înapoi în 10 metri, de unde Ursu înscrie simplu
ora 16:00
FINAL / SPORTING CLUB VASLUI - CS Metalul Reşiţa 1-0
►Min 53 1-0 Pătulea înscrie primul său gol sub culorile echipei moldovene
FINAL / FC Bihor - ACS POLI TIMIŞOARA 0-1
►Min 74 0-1 Bărbuţ reia cu capul, lângă bară, o centrare de pe stânga
FINAL / CHINDIA TÂRGOVIŞTE - Săgeata Năvodari 2-0
►Min 63 1-0 Honciu transformă penaltyul scos de Dobre după un fault al lui Filip
►Min 73 2-0 Cherchez înscrie din interiorul careului cu un şut la vinclu
FINAL / FCM Dorohoi - VIITORUL CONSTANŢA 0-3
►Min 7 0-1 Axente a înscris din 8 metri, după o minge respinsă în faţă de Rohetki
►Min 16 0-2 Lazăr a marcat din 16 metri, după un contraatac a lui Băluţă
►Min 86 0-3 Gavra a scăpat pe contraatac, a driblat şi portarul şi a marcat
FINAL / CORONA BRAŞOV - SC Bacău 1-0
►Min 21 1-0 Aguirre deschide scorul cu un şut din 2 metri după o bâlbâială a defensivei băcăuane
Miercuri, 25 septembrie
ora 20:30
FINAL / FC UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIEŞTI 0-1
►Min. 18, 0-1, Mustivar luftează un balon în careul gazdelor, Bălaşa nu reuşeşte să îi ia mingea din faţă şi Mustivar şutează imparabil din careu
ora 18:30
FINAL / FC BRAŞOV - CFR CLUJ 3-1
►Min 13 1-0 Aganovic înscrie din 6 metri după o pasă din dreapta careului
►MIn. 17 2-0 Rada deviază nefericit cu capul în propria poartă un balon trimis în careu din lovitură liberă
►MIn. 55 2-1 Piccolo a redus din handicap din penalty
►MIn. 90 3-1 Surdu înscrie din penalty
FINAL / GLORIA BUZĂU - FC BOTOŞANI 0-2 (0-0 în 90 de minute)
►Min 104 0-1 La o lovitură de colţ, Cârjan scapă de marcaj şi înscrie din şase metri
►Min 109 0-2 Cârjan centrează din stânga şi Vraciu înscrie din 7 metri
ora 16:00
FINAL / CS PANDURII TÂRGU JIU - Farul Constanţa 4-0
►Min 1 1-0 Paulinho centrează din dreapta pentru Alex dos Santos, care deschide rapid scorul
►Min 27 2-0 Pandurii scapă pe contraatac, Di Stefano fentează un fundaş şi trage pe poartă, Neagu respinge în lateral, dar Shamsin vine din spate şi, dintre doi adversari, împinge mingea în poartă din 5 metri
►Min 70 3-0 Matulevicius preia o minge la 20 de metri, o scapă de sub control, însă Shamsin e pe fază şi trage din prima la colţul lung, învingându-l pe Neagu
►Min 74 4-0 Matulevicius trage din dreapta careului, Neagu respinge în faţă, Androvic pasează în stânga pentru Shamsin, care îndeplineşte o simplă formaşitate din 6 metri
FINAL / Petrolistul Boldeşti - GAZ METAN MEDIAŞ 0-4
►Min 40 0-1 Llullaku transformă un penalty uşor acordat de arbitru. După un duel între Ionescu şi Robertson, fundaşul gazdelor se dezechilibrează şi cade cu mâna pe minge
►Min 48 0-2 Markovic reia cu capul de la colţul scurt şi majorează scorul după o centrare din corner a lui Covaciu
►Min 66 0-3 Avram înscrie la colţul lung cu un şut din marginea dreaptă a careului
►Min 90+1 0-4 Llullaku stabileşte scorul final cu un şut din centrul careului după o fază confuză
ora 16:00
LIVE / ASTRA GIURGIU - ACS BERCENI 1-0
►Min 14 1-0 Yazalde centrează din dreapta pentru Budescu, acesta preia la 10 metri şi pasează scurt pentru Bukari, care trage din 7 metri şi înscrie pe centrul porţii
LIVE / OŢELUL GALAŢI - CONCORDIA CHIAJNA 1-0
►Min 5 1-0 Centrare de pe stânga Henrique a întors din afara careului pentru Filip care a marcat cu un şut plasat în dreapta portarului
ora 18:00
... / RAPID BUCUREŞTI - CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ 3-0
ora 20:30
... / STEAUA BUCUREŞTI - AVÂNTUL BÂRSANA 4-0
-sursa:liga2.ro-
ora 20:30
FINAL / DINAMO BUCUREŞTI - Sănătatea Cluj 4-0►Min 41 1-0 Fai centrează pe jos din dreapta careului, Todoran trece pe lângă minge la colţul scurt şi Zougoula pune latul din 5 metri şi înscrie
►Min 48 2-0 Lazăr ciupeşte mingea din faţa lui Todoran, pasează în faţa porţii, de unde Zougoula înscrie al doilea gol al meciului şi al său
►Min 52 3-0 Centrare în careul Sănătăţii, mingea îl loveşte în piept pe Durimel, sare la Dănciulescu, care trage violent din 8 metri şi înscrie, devenind cel mai bun marcator al Cupei României
►Min 63 4-0 Curtean îi pasează pe culoar lui Rotariu, acesta întoarce un adversar şi trage din 6 metri la colţul scurt, înscriind cu toată opoziţia lui Todoran
ora 18:30
FINAL / RIPENSIA TIMIŞOARA - Universitatea Cluj 2-1
►Min 13 1-0 La prima lovitură de colţ a meciului, Ciobai urcă nestingherit în careul mic al lui Niculescu, pune latul şi înscrie
►Min 21 2-0 Anagor prinde un şut fabulos de la 40 de metri, la colţul lung, şi Niculescu, ieşit, este învins pentru a doua oară în acest meci
►Min 38 2-1 Calcan trece de toţi adversarii în flancul drept al careului, pasează înapoi în 10 metri, de unde Ursu înscrie simplu
ora 16:00
FINAL / SPORTING CLUB VASLUI - CS Metalul Reşiţa 1-0
►Min 53 1-0 Pătulea înscrie primul său gol sub culorile echipei moldovene
FINAL / FC Bihor - ACS POLI TIMIŞOARA 0-1
►Min 74 0-1 Bărbuţ reia cu capul, lângă bară, o centrare de pe stânga
FINAL / CHINDIA TÂRGOVIŞTE - Săgeata Năvodari 2-0
►Min 63 1-0 Honciu transformă penaltyul scos de Dobre după un fault al lui Filip
►Min 73 2-0 Cherchez înscrie din interiorul careului cu un şut la vinclu
FINAL / FCM Dorohoi - VIITORUL CONSTANŢA 0-3
►Min 7 0-1 Axente a înscris din 8 metri, după o minge respinsă în faţă de Rohetki
►Min 16 0-2 Lazăr a marcat din 16 metri, după un contraatac a lui Băluţă
►Min 86 0-3 Gavra a scăpat pe contraatac, a driblat şi portarul şi a marcat
FINAL / CORONA BRAŞOV - SC Bacău 1-0
►Min 21 1-0 Aguirre deschide scorul cu un şut din 2 metri după o bâlbâială a defensivei băcăuane
Miercuri, 25 septembrie
ora 20:30
FINAL / FC UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIEŞTI 0-1
►Min. 18, 0-1, Mustivar luftează un balon în careul gazdelor, Bălaşa nu reuşeşte să îi ia mingea din faţă şi Mustivar şutează imparabil din careu
ora 18:30
FINAL / FC BRAŞOV - CFR CLUJ 3-1
►Min 13 1-0 Aganovic înscrie din 6 metri după o pasă din dreapta careului
►MIn. 17 2-0 Rada deviază nefericit cu capul în propria poartă un balon trimis în careu din lovitură liberă
►MIn. 55 2-1 Piccolo a redus din handicap din penalty
►MIn. 90 3-1 Surdu înscrie din penalty
FINAL / GLORIA BUZĂU - FC BOTOŞANI 0-2 (0-0 în 90 de minute)
►Min 104 0-1 La o lovitură de colţ, Cârjan scapă de marcaj şi înscrie din şase metri
►Min 109 0-2 Cârjan centrează din stânga şi Vraciu înscrie din 7 metri
ora 16:00
FINAL / CS PANDURII TÂRGU JIU - Farul Constanţa 4-0
►Min 1 1-0 Paulinho centrează din dreapta pentru Alex dos Santos, care deschide rapid scorul
►Min 27 2-0 Pandurii scapă pe contraatac, Di Stefano fentează un fundaş şi trage pe poartă, Neagu respinge în lateral, dar Shamsin vine din spate şi, dintre doi adversari, împinge mingea în poartă din 5 metri
►Min 70 3-0 Matulevicius preia o minge la 20 de metri, o scapă de sub control, însă Shamsin e pe fază şi trage din prima la colţul lung, învingându-l pe Neagu
►Min 74 4-0 Matulevicius trage din dreapta careului, Neagu respinge în faţă, Androvic pasează în stânga pentru Shamsin, care îndeplineşte o simplă formaşitate din 6 metri
FINAL / Petrolistul Boldeşti - GAZ METAN MEDIAŞ 0-4
►Min 40 0-1 Llullaku transformă un penalty uşor acordat de arbitru. După un duel între Ionescu şi Robertson, fundaşul gazdelor se dezechilibrează şi cade cu mâna pe minge
►Min 48 0-2 Markovic reia cu capul de la colţul scurt şi majorează scorul după o centrare din corner a lui Covaciu
►Min 66 0-3 Avram înscrie la colţul lung cu un şut din marginea dreaptă a careului
►Min 90+1 0-4 Llullaku stabileşte scorul final cu un şut din centrul careului după o fază confuză
ora 16:00
LIVE / ASTRA GIURGIU - ACS BERCENI 1-0
►Min 14 1-0 Yazalde centrează din dreapta pentru Budescu, acesta preia la 10 metri şi pasează scurt pentru Bukari, care trage din 7 metri şi înscrie pe centrul porţii
LIVE / OŢELUL GALAŢI - CONCORDIA CHIAJNA 1-0
►Min 5 1-0 Centrare de pe stânga Henrique a întors din afara careului pentru Filip care a marcat cu un şut plasat în dreapta portarului
ora 18:00
... / RAPID BUCUREŞTI - CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ 3-0
ora 20:30
... / STEAUA BUCUREŞTI - AVÂNTUL BÂRSANA 4-0
-sursa:liga2.ro-
CUPA ROMANIEI TUR5 REZULTATE SI MARCATORI
Iată programul turului al V-lea:
11 septembrie
FC Hidişelul de sus (BH) - CS FC BIHOR ORADEA (BH) 1-3 după prelungiri (1-1 după 90 de minute)
Agiurgioaie (60) / Raymond Lukacs (63), Sfârlea (108), Zsombor Lukacs (118)SC BACĂU (BC) - FCM Dunărea Galaţi (GL) 2-0
Miron (36), Cl. Tudor (76)
FC FARUL CONSTANŢA (CT) - SC CF Brăila SA (BR) 1-0
Ivanovici (75)
FC GLORIA BUZĂU (BZ) - CS FC Clinceni (IF) 2-0
Verdeş (12), M. Matei (80)
CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - CS Unirea Tărlungeni (BV) 2-1
Ct. Ionescu (37), L. Costache (90+1) / Cioc (14 - autog.)
CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - FC UNIVERSITATEA CRAIOVA SA (DJ) 1-2
Lircă (73 - pen.) / Mârzeanu (57), Săceanu (87)
AS Armata Aurul Brad (HD) - CS METALUL REŞIŢA (CS) 0-4
Danci (30), (Stoica 41 - pen.), Staicu (57), Mureşan (75)
CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - SC FC UTA SA (AR) 3-0
Anagor (3), Briciu (9), Ad. Popa (69)
AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - ACF Gloria 1922 Bistriţa (BN) 3-2
Ghiţă (30), Opriş (46), Mărincean (61) / Chibulcutean (44), S. Rus (90)
10 septembrie
CS SĂNĂTATEA S.P. CLUJ (CJ) - AS FC ASA Târgu Mureş 2013 (MS) 5-4 după penalty-uri (0-0 în 120 de minute)
Pentru ASA au înscris Cioinac, Roman, Patriche şi Aniţoiu şi au ratat Buhăescu şi Heil. Pentru Sănătatea au marcat: Şoş, Văidean, Vădana, Ceaca şi A. Albu.
SC FC Voluntari (IF) - SC FC RAPID SA BUCUREŞTI (B) 0-1 după prelungiri (0-0 în 90 de minute)
Coman (103)
FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) - SCU Craiova SA (DJ) 3-1 după prelungiri (1-1 în 90 de minute)
Cherchez (37), Ad. Grigore (110), L. Pârvu (116) / Dragalina (78 - pen.)
CS Baloteşti (IF) - ACS BERCENI (IF) 0-1
C. Sandu (62)
FCM DOROHOI (BT) - CS Municipal Studenţesc Iaşi (IS) 3-2
Vrabie (17), Grumezescu (52), Ed. Sandu (69) / Vancea (2), Onofraş (34)
11 septembrie
FC Hidişelul de sus (BH) - CS FC BIHOR ORADEA (BH) 1-3 după prelungiri (1-1 după 90 de minute)
Agiurgioaie (60) / Raymond Lukacs (63), Sfârlea (108), Zsombor Lukacs (118)SC BACĂU (BC) - FCM Dunărea Galaţi (GL) 2-0
Miron (36), Cl. Tudor (76)
FC FARUL CONSTANŢA (CT) - SC CF Brăila SA (BR) 1-0
Ivanovici (75)
FC GLORIA BUZĂU (BZ) - CS FC Clinceni (IF) 2-0
Verdeş (12), M. Matei (80)
CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - CS Unirea Tărlungeni (BV) 2-1
Ct. Ionescu (37), L. Costache (90+1) / Cioc (14 - autog.)
CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - FC UNIVERSITATEA CRAIOVA SA (DJ) 1-2
Lircă (73 - pen.) / Mârzeanu (57), Săceanu (87)
AS Armata Aurul Brad (HD) - CS METALUL REŞIŢA (CS) 0-4
Danci (30), (Stoica 41 - pen.), Staicu (57), Mureşan (75)
CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - SC FC UTA SA (AR) 3-0
Anagor (3), Briciu (9), Ad. Popa (69)
AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - ACF Gloria 1922 Bistriţa (BN) 3-2
Ghiţă (30), Opriş (46), Mărincean (61) / Chibulcutean (44), S. Rus (90)
10 septembrie
CS SĂNĂTATEA S.P. CLUJ (CJ) - AS FC ASA Târgu Mureş 2013 (MS) 5-4 după penalty-uri (0-0 în 120 de minute)
Pentru ASA au înscris Cioinac, Roman, Patriche şi Aniţoiu şi au ratat Buhăescu şi Heil. Pentru Sănătatea au marcat: Şoş, Văidean, Vădana, Ceaca şi A. Albu.
SC FC Voluntari (IF) - SC FC RAPID SA BUCUREŞTI (B) 0-1 după prelungiri (0-0 în 90 de minute)
Coman (103)
FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) - SCU Craiova SA (DJ) 3-1 după prelungiri (1-1 în 90 de minute)
Cherchez (37), Ad. Grigore (110), L. Pârvu (116) / Dragalina (78 - pen.)
CS Baloteşti (IF) - ACS BERCENI (IF) 0-1
C. Sandu (62)
FCM DOROHOI (BT) - CS Municipal Studenţesc Iaşi (IS) 3-2
Vrabie (17), Grumezescu (52), Ed. Sandu (69) / Vancea (2), Onofraş (34)
CUPA ROMANIEI TUR 4 REZULTATE SI MARCATORI
- CUPA ROMANIEI-TUR4
...dezastru pentru echipele din Ialomita...
1. FCM DOROHOI (BT) - ACS Rapid CFR Suceava (SV) 2-1
Homneac (45, 69) / Apetri (57)
2. CS Kosarom Paşcani (IS) - SC BACĂU (BC) 1-2
Stadion: CFR Paşcani (Paşcani/Iaşi)
3. CS Sporting Lieşti (foto)(GL) - FCM DUNĂREA GALAŢI (GL) 0-1
S. Cucu (75)
4. CS Viitorul Axintele (IL) - FC FARUL CONSTANŢA (CT) 1-3
Gheorghiu /...
5. SC FC VOLUNTARI (IF) - FC Unirea 04 Slobozia (IL) 5-0
Voduţ (9, 42), S. Rădoi (45), Marinkovici (89, 90+1)
6. CS Juventus Bucureşti (B) - ACS BERCENI (IF) 0-1
Stadion: Juventus (Bucureşti)
7. CS BALOTEŞTI (IF) - SC FC Sportul Studenţesc SA (B) 3-0 - Sportul nu s-a prezentat la meci
Stadion: Comunal (Baloteşti/Ilfov)
8. CS Inter Clinceni (IF) - CS FC CLINCENI (fostă CS Buftea)(IF) 2-3
Fl. Budeanu (20, 29) / Pălimaru (33, 83), Arman Karamyan (63 - pen.)
9. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - CS Mioveni (AG) 2-0
Puchea (68), Bădu (90)
10. FC Păpăuţi (CV) - FC GLORIA BUZĂU (BZ) 1-2 în prelungiri (1-1 în 90 de minute)
/ Puşcaşu (8), Verdeş (112)
11. AFC Arieşul 1907 Turda (fostă FC Seso Câmpia Turzii)(CJ) - CS UNIREA TĂRLUNGENI (BV) 0-1
Elek (82)
12. FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) - CS ALRO Slatina (OT) 3-2 în prelungiri (2-2 în 90 de minute)
Cherchez (20), Honciu (50 - pen.), Vătavu (114) / Ignea (22 - pen., 86 - pen.)
13. CS SĂNĂTATEA S.P. CLUJ (CJ) - FC Argeş (AG) 3-0 - Nu s-a disputat
14. CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - CS Turnu Severin (MH) 3-0 - Nu s-a disputat
15. AS ARMATA AURUL BRAD (HD) - CS Minerul Motru 2008 (GJ) 1-0
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
16. CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 (GJ) - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA SA (DJ) 1-6
Vlăduţi (85) / Dragu (25), Voinea (49), Dragalina (58, 62 - pen.) Fl. Pârvu (68, 73)
17. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - CS Luceafărul Oradea (BH) 3-0 - Nu s-a disputat
18. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - CS Olimpia 2010 Satu Mare (SM) 2-1
Stadion: Central (Bârsana / Maramureş)
19. SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) - FC U Craiova SA (DJ) - se dispută la ora 20:00 1-2
Stadion: Central "Nicolae Dobrin" (Piteşti / Argeş)
CUPA ROMANIEI TUR3 REZULTATE SI MARCATORI
1. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) - FCM DOROHOI (BT) 1-2
Gâză (49) / Ed. Sandu (59, 75)
2. SCM Petrotub Roman (NT) - CS KASAROM PAŞCANI (IS) 0-2
Toader (64), Lipovanu (77)
3. ACS PĂPĂUŢI (CV) - CSM Moineşti (BC) 5-1
4. CS SPORTING LIEŞTI (GL) - CS Conpet Cireşu (BR) 2-1
Bahnaşu (19), Petrea (75) / Costache (30 - pen.)
5. CSM Râmnicu Sărat (BZ) - CS VIITORUL AXINTELE (IL) 0-2
Măzărache (39), Măndoiu (72 - autog.)
6. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - AFC Fortuna Brazi (PH) 3-1
7. CS INTER CLINCENI (IF) - FC Metaloglobus Bucureşti (B) 2-1
/ Raicu
8. AS Popeşti Leordeni (IF) - SC JUVENTUS BUCUREŞTI (B) 0-2
9. CS VOLUNTARI (IF) - FCM Dunărea Călăraşi (CL) 11-2
Tănase (6, 21), A. Voicu (),
10. CS BALOTEŞTI (IF) - SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) 2-1
Mande 11, Antoche 52 / Al. Stan 86
11. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) - FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) 1-3
/ Cherchez (2), R. Dobre
12. AS Inter Markus Slatina (OT) - SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-5
Avramescu (52), Burghel (75, 79, 90), Stancu (88)
13. AS Spicul Şeica Mare (SB) - FC PANDURII II TÂRGU JIU (GJ) 0-3
Vlăduţi, Şendroiu, Cocină
14. AS ARMATA AURUL BRAD (foto)(HD) - FC Caransebeş (CS) 2-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
Vurdea (45), C. Mihăilă (102 - pen.) / Feneş (39)
15. CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - CS Muncitorul Reşiţa (CS) 1-0 d.p. (0-0 în 90 de minute)
Anagor (112)
16. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - ACS Şoimii Pâncota (AR) 2-0
Ungur (17), Fărcuţa (66 - pen.)
17. AS Miercurea Nirajului (MS) - CS SĂNĂTATEA S.P. CLUJ (CJ) 1-5
Dragomir /
18. AS Talna Oraşul Nou (SM) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 2-3
C. Cozma (69), Bârle (71) / Muntean (27), Grecu (66), Popa (80)
19. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - CS FC Universitar Baia Mare (MM) 2-1
Gâză (49) / Ed. Sandu (59, 75)
2. SCM Petrotub Roman (NT) - CS KASAROM PAŞCANI (IS) 0-2
Toader (64), Lipovanu (77)
3. ACS PĂPĂUŢI (CV) - CSM Moineşti (BC) 5-1
4. CS SPORTING LIEŞTI (GL) - CS Conpet Cireşu (BR) 2-1
Bahnaşu (19), Petrea (75) / Costache (30 - pen.)
5. CSM Râmnicu Sărat (BZ) - CS VIITORUL AXINTELE (IL) 0-2
Măzărache (39), Măndoiu (72 - autog.)
6. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - AFC Fortuna Brazi (PH) 3-1
7. CS INTER CLINCENI (IF) - FC Metaloglobus Bucureşti (B) 2-1
/ Raicu
8. AS Popeşti Leordeni (IF) - SC JUVENTUS BUCUREŞTI (B) 0-2
9. CS VOLUNTARI (IF) - FCM Dunărea Călăraşi (CL) 11-2
Tănase (6, 21), A. Voicu (),
10. CS BALOTEŞTI (IF) - SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) 2-1
Mande 11, Antoche 52 / Al. Stan 86
11. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) - FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) 1-3
/ Cherchez (2), R. Dobre
12. AS Inter Markus Slatina (OT) - SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-5
Avramescu (52), Burghel (75, 79, 90), Stancu (88)
13. AS Spicul Şeica Mare (SB) - FC PANDURII II TÂRGU JIU (GJ) 0-3
Vlăduţi, Şendroiu, Cocină
14. AS ARMATA AURUL BRAD (foto)(HD) - FC Caransebeş (CS) 2-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
Vurdea (45), C. Mihăilă (102 - pen.) / Feneş (39)
15. CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - CS Muncitorul Reşiţa (CS) 1-0 d.p. (0-0 în 90 de minute)
Anagor (112)
16. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - ACS Şoimii Pâncota (AR) 2-0
Ungur (17), Fărcuţa (66 - pen.)
17. AS Miercurea Nirajului (MS) - CS SĂNĂTATEA S.P. CLUJ (CJ) 1-5
Dragomir /
18. AS Talna Oraşul Nou (SM) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 2-3
C. Cozma (69), Bârle (71) / Muntean (27), Grecu (66), Popa (80)
19. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - CS FC Universitar Baia Mare (MM) 2-1
CUPA ROMANIEI TUR2 REZULTATE SI MARCATORI
30 iulie, ora 17:30
AS Ilie Oană (B) - CS VOLUNTARI (IF) 0-9
Suciu, Marinkovici, Maxim (2), A. Voicu (2), Tănase, Spătaru, E. Stan
31 iulie, ora 17:30
AS TALNA ORAŞUL NOU (SM) - CS FC Zalău (SJ) 4-2
Bârle (49), R. Demian (63 - pen., 75), Kovacs (90) / M. Radu (20), Al. Pop (58)
AS Podari (foto) (DJ) - FC PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU II (GJ) 0-1
Vlăduţi (84)
CS MUNCITORUL REŞIŢA (CS) - CS Minerul Jilt Mătăsari (GJ) 4-2
Vişatovici (43), Costachi (60), Boroiban (68, 73) / ...
CS FC CARANSEBEŞ (CS) - AFCM Reşiţa 2012 (CS) 5-0
Bg. Steop (12, 23), Negoescu (67, 81), Şandru (87)
FC RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - CS Millenium Giarmata (TM) 3-2 d.p. (2-2 în 90 de minute)
Ungur (8), Mogoş (49), Briciu (99) / M. Călin (60), Leucă (84)
CS Gloria CTP Arad (AR) - ACS ŞOIMII PÂNCOTA (AR) 0-2
A. Mihai (62, 80)
FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - CS Oşorhei 1-0
Agiurgioae (26 - pen)
CS Performanţa Alba Iulia (AB) - CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ (CJ) 2-3
Hada (41), G. Toma (52) / Şimon (59), Gaşpar (68), Văidean (82)
CS Viitorul Lechinţa (BN) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 0-3 - nu s-a disputat
AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - FC Unirea Dej (CJ) 2-1
AS ARMATA AURUL BRAD (HD) - FC Hunedoara (HD) 2-0
Vurdea (50), C. Mihăilă (85)
AS INTER MARKUS SLATINA (OT) - CS Jiul Rovinari (GJ) 3-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
ACS Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) - SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-1
I. Enache (85)
ACS Civitas Făgăraş (BV) - AFC FORTUNA BRAZI (PH) 2-7
Neamţu (14), Cocan (48) / Antohi (7, 39), Chelaru (21, 41, 64), Stăncescu (57), Munteanu (89).
ACF RAPID FETESTI- CS VIITORUL AXINTELE (IL) 0-1
Alin Robu(53)
CS SPORTING ROŞIORII DE VEDE (TR) - FC Caracal (OT) 3-0 - nu s-a disputat
CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - FC Unirea Campina (PH) 3-0 - nu s-a disputat
ACS Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu (TL) - CS CONPET CIREŞU (BR) 2-4
ACS National 2012 Golesti (VN) - CSM RÂMNICU SĂRAT (BZ) 0-1
CS SPORTING LIEŞTI (GL) - FCM Bacau (BC) 21-0
Dorojan 7, Dragoş Voicu 3, Bahanaşu 3, Adamache 2, Ancerenco 2, Matei 1, ş.a
ACS FC PĂPĂUŢI (CV) - FC Zagon (CV) 4-3 dp (1-1 după 90 minute)
Preda 2, Tufaru, Voicu / Chişu, Rotaru, Popa
CS Aerostar Bacău (BC) - CSM MOINEŞTI (BC) 0-6
G. Darie (48, 55, 61), Berbecie (80), Brăescu (83), C. Trofin (86)
FC 2007 Girceni (VS) - SCM PETROTUB ROMAN (NT) 1-3
Mihăilă (29) /
CS Rapid Dumeşti (IS) - CS KOSAROM PAŞCANI 7-8 (2-2 în 90 de minute)
Dandu (24), Palaghia (64) / Vl. Răzlog (30), Râşcu (37)
CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) - FCM DOROHOI (BT) 0-2
Ghiviziu (38), N. Pavăl (69)
AS PROGRESUL FRĂTĂUŢII VECHI (SV) - ACS Sporting Suceava (SV) 4-0
Turita (30 - pen.), S. Ilie (37, 49), Moraras (55)
FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) - FC METALOGLOBUS (B) 0-7
Ghenovici 5, Voicu, Anghelini
FCM Târgovişte (DB) - CS JUVENTUS BUCUREŞTI (B) 0-1
A. Voinea (30)
ACS Progresul Cernica (IF) - FCM DUNĂREA CĂLĂRAŞI (CL) 1-3
Croitoru (41) / M. Ştefan (28), S. Matei (32), ...
AS POPEŞTI LEORDENI (IF) - CS Ştefăneşti (IF) 1-0
CS Afumaţi (IF) - CS BALOTEŞTI (IF) 1-2
Vlada (90+4 - pen.) / Filip (78), Vlada (91 - autogol)
ACS MIERCUREA NIRAJULUI (MS) - SC FC Unirea 2006 SA (AB) 3-0 - nu s-a disputat
AS SPICUL SEICA MARE (SB) - CSU Vointa Sibiu (SB) 3-0 - nu s-a disputat
CS INTER CLINCENI (IF) a sta
AS Ilie Oană (B) - CS VOLUNTARI (IF) 0-9
Suciu, Marinkovici, Maxim (2), A. Voicu (2), Tănase, Spătaru, E. Stan
31 iulie, ora 17:30
AS TALNA ORAŞUL NOU (SM) - CS FC Zalău (SJ) 4-2
Bârle (49), R. Demian (63 - pen., 75), Kovacs (90) / M. Radu (20), Al. Pop (58)
AS Podari (foto) (DJ) - FC PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU II (GJ) 0-1
Vlăduţi (84)
CS MUNCITORUL REŞIŢA (CS) - CS Minerul Jilt Mătăsari (GJ) 4-2
Vişatovici (43), Costachi (60), Boroiban (68, 73) / ...
CS FC CARANSEBEŞ (CS) - AFCM Reşiţa 2012 (CS) 5-0
Bg. Steop (12, 23), Negoescu (67, 81), Şandru (87)
FC RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) - CS Millenium Giarmata (TM) 3-2 d.p. (2-2 în 90 de minute)
Ungur (8), Mogoş (49), Briciu (99) / M. Călin (60), Leucă (84)
CS Gloria CTP Arad (AR) - ACS ŞOIMII PÂNCOTA (AR) 0-2
A. Mihai (62, 80)
FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - CS Oşorhei 1-0
Agiurgioae (26 - pen)
CS Performanţa Alba Iulia (AB) - CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ (CJ) 2-3
Hada (41), G. Toma (52) / Şimon (59), Gaşpar (68), Văidean (82)
CS Viitorul Lechinţa (BN) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 0-3 - nu s-a disputat
AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) - FC Unirea Dej (CJ) 2-1
AS ARMATA AURUL BRAD (HD) - FC Hunedoara (HD) 2-0
Vurdea (50), C. Mihăilă (85)
AS INTER MARKUS SLATINA (OT) - CS Jiul Rovinari (GJ) 3-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
ACS Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) - SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-1
I. Enache (85)
ACS Civitas Făgăraş (BV) - AFC FORTUNA BRAZI (PH) 2-7
Neamţu (14), Cocan (48) / Antohi (7, 39), Chelaru (21, 41, 64), Stăncescu (57), Munteanu (89).
ACF RAPID FETESTI- CS VIITORUL AXINTELE (IL) 0-1
Alin Robu(53)
CS SPORTING ROŞIORII DE VEDE (TR) - FC Caracal (OT) 3-0 - nu s-a disputat
CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) - FC Unirea Campina (PH) 3-0 - nu s-a disputat
ACS Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu (TL) - CS CONPET CIREŞU (BR) 2-4
ACS National 2012 Golesti (VN) - CSM RÂMNICU SĂRAT (BZ) 0-1
CS SPORTING LIEŞTI (GL) - FCM Bacau (BC) 21-0
Dorojan 7, Dragoş Voicu 3, Bahanaşu 3, Adamache 2, Ancerenco 2, Matei 1, ş.a
ACS FC PĂPĂUŢI (CV) - FC Zagon (CV) 4-3 dp (1-1 după 90 minute)
Preda 2, Tufaru, Voicu / Chişu, Rotaru, Popa
CS Aerostar Bacău (BC) - CSM MOINEŞTI (BC) 0-6
G. Darie (48, 55, 61), Berbecie (80), Brăescu (83), C. Trofin (86)
FC 2007 Girceni (VS) - SCM PETROTUB ROMAN (NT) 1-3
Mihăilă (29) /
CS Rapid Dumeşti (IS) - CS KOSAROM PAŞCANI 7-8 (2-2 în 90 de minute)
Dandu (24), Palaghia (64) / Vl. Răzlog (30), Râşcu (37)
CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) - FCM DOROHOI (BT) 0-2
Ghiviziu (38), N. Pavăl (69)
AS PROGRESUL FRĂTĂUŢII VECHI (SV) - ACS Sporting Suceava (SV) 4-0
Turita (30 - pen.), S. Ilie (37, 49), Moraras (55)
FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) - FC METALOGLOBUS (B) 0-7
Ghenovici 5, Voicu, Anghelini
FCM Târgovişte (DB) - CS JUVENTUS BUCUREŞTI (B) 0-1
A. Voinea (30)
ACS Progresul Cernica (IF) - FCM DUNĂREA CĂLĂRAŞI (CL) 1-3
Croitoru (41) / M. Ştefan (28), S. Matei (32), ...
AS POPEŞTI LEORDENI (IF) - CS Ştefăneşti (IF) 1-0
CS Afumaţi (IF) - CS BALOTEŞTI (IF) 1-2
Vlada (90+4 - pen.) / Filip (78), Vlada (91 - autogol)
ACS MIERCUREA NIRAJULUI (MS) - SC FC Unirea 2006 SA (AB) 3-0 - nu s-a disputat
AS SPICUL SEICA MARE (SB) - CSU Vointa Sibiu (SB) 3-0 - nu s-a disputat
CS INTER CLINCENI (IF) a sta
CUPA ROMANIEI TUR1 REZULTATE SI MARCATORI
1. CS PERFORMANŢA ALBA IULIA (AB) – CS Jiul Petroşani (HD) - 3-0 - nu s-a disputat
2. CS GLORIA CTP ARAD (AR) – CS Vladimirescu (AR) - 3-0 - nu s-a disputat
3. CS Sporting Piteşti (AG) – SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) - 1-3
4. SC Bacău 2 (BC) – CS AEROSTAR BACĂU (BC) 1-3 (1-1)
5. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) 3-1
Ţepele (29), Dumiter (75), Agiurgioae (89) / Blănaru (67)
6. ACS VIITORUL LECHINŢA (BN) – FCM Turda (CJ) 3-0 - nu s-a disputat
7. CS LUCEAFĂRUL MIHAI EMINESCU (BT) – CS Ştiinţa Miroslava (IS) 1-0
Vechiu (15)
8. FC Braşov 2 (BV) – ACS CIVITAS FĂGĂRAŞ (BV) 0-3 - gazdele nu s-au prezentat
9. CONPET CIREŞU (BR) - Viitorul Domneşti (IF) 5-1
V. Gheorghe (21), A. Radu (31, 79, 80), Balaban (36) / G. Radu (87)
10. Voinţa Lanurile (BZ) – CS AFUMAŢI (IF) 0-7
Chirilă (40), Vlada (55), Piko (65), Ioniţă (78), Florea (83), V. Petre (85, 90)
11. AS Voinţa Lupac (CS) – CS AUTOCATANIA CARANSEBEŞ (CS) 0-3 - gazdele nu s-au prezentat
12. AS Dunărea Ciocăneşti (CL) – CS VOLUNTARI (IF) 1-10
Pena (39) / Fl. Tănase (9, 65), Maxim (29 - pen.), E. Stan (32), Marinkovici (70 - pen.), Spătaru (73, 86), Cureteu (78), Clătinici (83), Lapteş (87)
13. AS Vulturii Vultureni (CJ) – CS SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 0-1
Nicula (88)
14. AS Danubius Rasova (CT) – ACF RAPID FETESTI 3-6 (1-1, 2-2)
Gabriel Ilie (75 - pen., 110) / Marin (62, 99)
15. ACS FC PĂPĂUŢI (CV) – CS Conpet Ploieşti (PH) 2-0
Tufar (52, 63)
16. AS Voinţa Pietroşiţa (DB) – FCM TÂRGOVIŞTE (DB) 0-2
Coman (30), Dragnea (35)
17. AS PODARI (DJ) – AS ASRA Apa Craiova (DJ) 2-0
Preda (53), Ţenovici (85)
18. CS SPORTING LIEŞTI (GL) – CSM Focşani (VN) - 4-0
Băhnaşu (36), Petrea (58), Stoica (62), Dorojan (89)
19. FC BOLINTIN VALE MALU SPART (GR) – FC Concordia Chiajna II (IF) 6-3
20. AS Ştiinţa Turceni (GJ) – FC PANDURII TÂRGU JIU 2 (GJ) - 0-1
Cocină (27)
21. FC Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – FC ZAGON (CV) 0-1
22. AS AURUL BRAD (HD) – CS Vulturii Lugoj (TM) - 3-1
M. Raţ (65), Fl. Rotariu (80), Vurdea (87)/C. Ardelean (27).
23. CS VOINŢA COCORA (IL) – CS Victoria Chirnogi (CL) - 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
24. CS RAPID DUMEŞTI (IS) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamţ (NT) 10-1
25. AS POPEŞTI LEORDENI (IF) – SC FC Rapid 2 Bucureşti (B) - 3-0 - nu s-a disputat
26. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) – CS Plimob Sighetul Marmaţiei (MM) - 8-5
Giurgi (6, 21), Ad. Ofrim (16, 34, 54, 74, 85), Ţiple (47) / Lontea (7), Ghindă jr. (27), Ov. Petrean (36), Gheorghei (72), Omotec (81)
27. CS Baia de Aramă (MH) – CS MUNCITORUL REŞIŢA (CS) 0-2
Mezin (7), Chitucea (82)
28. ACS MIERCUREA NIRAJULUI (MS) – FCM Avântul Reghin (MS) 8-7 (2-2, 3-3)
29. FC Cetatea Târgu Neamţ (NT) – SCM PETROTUB ROMAN (NT) 0-1
M. Popa (55)
30. AS INTER MĂRKUŞ SLATINA (OT) – CS Vişina Nouă (OT) 2-1
Vali Oprea (32, 35) / Gruia (46)
31. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) – CS Tunari (IF) 6-1
Ene (5, 50), Bădu (8, 28), Bridinel (20), Bociu (84) / M. Dumitru (74).
32. AS TÂLNA ORAŞU NOU (SM) – CS Europa Alba Iulia (AR) 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
33. CS Barcău Nuşfalău (SJ) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 1-4
B. Arnold (89) / Şt. Popa (25), Ad. Fertea (28), P. Muntean (44, 85)
34. AS SPICUL ŞEICA MARE (SB) – FC Girom Albota (AG) 3-0 - Nu s-a disputat
35. AS PROGRESUL FRĂTĂUŢII VECHI (SV) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV) 1-0
Al. Grigoraş (2)
36. CS SPORTING ROŞIORII DE VEDE (TR) – FCM Alexandria (TR) 2-1
Găiceanu (77), L. Popovici (90+1) / I. Voicilă (20)
37. FC RIPENSA TIMIŞOARA (TM) – CS Flacăra Făget (TM) 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
38. CS IZBÂNDA HAGILAREA MIHAIL KOGĂLNICEANU (TL) – CS Eolica Baia (CT) 3-0 nu s-a disputat
39. FC 2007 GÎRCENI (VS) – FC Oţelul 2 Galaţi (GL) 1-0
L. Rotariu (42)
40. ACS HIDRO RÂMNICU VÂLCEA (VL) - ACS Urban Titu (DB) 1-0
Roşoagă (68)
41. ACS NAŢIONAL GOLEŞTI (VN) – ACS Young Stars Panciu (VN) 6-5 (1-1, 1-1)
Stanciu (44 - pen.) / Cioran (36 - pen.)
42. AS ILIE OANĂ (AMFB) – SC FC Sportul Studenţesc 2 (B) - 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
2. CS GLORIA CTP ARAD (AR) – CS Vladimirescu (AR) - 3-0 - nu s-a disputat
3. CS Sporting Piteşti (AG) – SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) - 1-3
4. SC Bacău 2 (BC) – CS AEROSTAR BACĂU (BC) 1-3 (1-1)
5. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) 3-1
Ţepele (29), Dumiter (75), Agiurgioae (89) / Blănaru (67)
6. ACS VIITORUL LECHINŢA (BN) – FCM Turda (CJ) 3-0 - nu s-a disputat
7. CS LUCEAFĂRUL MIHAI EMINESCU (BT) – CS Ştiinţa Miroslava (IS) 1-0
Vechiu (15)
8. FC Braşov 2 (BV) – ACS CIVITAS FĂGĂRAŞ (BV) 0-3 - gazdele nu s-au prezentat
9. CONPET CIREŞU (BR) - Viitorul Domneşti (IF) 5-1
V. Gheorghe (21), A. Radu (31, 79, 80), Balaban (36) / G. Radu (87)
10. Voinţa Lanurile (BZ) – CS AFUMAŢI (IF) 0-7
Chirilă (40), Vlada (55), Piko (65), Ioniţă (78), Florea (83), V. Petre (85, 90)
11. AS Voinţa Lupac (CS) – CS AUTOCATANIA CARANSEBEŞ (CS) 0-3 - gazdele nu s-au prezentat
12. AS Dunărea Ciocăneşti (CL) – CS VOLUNTARI (IF) 1-10
Pena (39) / Fl. Tănase (9, 65), Maxim (29 - pen.), E. Stan (32), Marinkovici (70 - pen.), Spătaru (73, 86), Cureteu (78), Clătinici (83), Lapteş (87)
13. AS Vulturii Vultureni (CJ) – CS SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 0-1
Nicula (88)
14. AS Danubius Rasova (CT) – ACF RAPID FETESTI 3-6 (1-1, 2-2)
Gabriel Ilie (75 - pen., 110) / Marin (62, 99)
15. ACS FC PĂPĂUŢI (CV) – CS Conpet Ploieşti (PH) 2-0
Tufar (52, 63)
16. AS Voinţa Pietroşiţa (DB) – FCM TÂRGOVIŞTE (DB) 0-2
Coman (30), Dragnea (35)
17. AS PODARI (DJ) – AS ASRA Apa Craiova (DJ) 2-0
Preda (53), Ţenovici (85)
18. CS SPORTING LIEŞTI (GL) – CSM Focşani (VN) - 4-0
Băhnaşu (36), Petrea (58), Stoica (62), Dorojan (89)
19. FC BOLINTIN VALE MALU SPART (GR) – FC Concordia Chiajna II (IF) 6-3
20. AS Ştiinţa Turceni (GJ) – FC PANDURII TÂRGU JIU 2 (GJ) - 0-1
Cocină (27)
21. FC Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – FC ZAGON (CV) 0-1
22. AS AURUL BRAD (HD) – CS Vulturii Lugoj (TM) - 3-1
M. Raţ (65), Fl. Rotariu (80), Vurdea (87)/C. Ardelean (27).
23. CS VOINŢA COCORA (IL) – CS Victoria Chirnogi (CL) - 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
24. CS RAPID DUMEŞTI (IS) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamţ (NT) 10-1
25. AS POPEŞTI LEORDENI (IF) – SC FC Rapid 2 Bucureşti (B) - 3-0 - nu s-a disputat
26. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) – CS Plimob Sighetul Marmaţiei (MM) - 8-5
Giurgi (6, 21), Ad. Ofrim (16, 34, 54, 74, 85), Ţiple (47) / Lontea (7), Ghindă jr. (27), Ov. Petrean (36), Gheorghei (72), Omotec (81)
27. CS Baia de Aramă (MH) – CS MUNCITORUL REŞIŢA (CS) 0-2
Mezin (7), Chitucea (82)
28. ACS MIERCUREA NIRAJULUI (MS) – FCM Avântul Reghin (MS) 8-7 (2-2, 3-3)
29. FC Cetatea Târgu Neamţ (NT) – SCM PETROTUB ROMAN (NT) 0-1
M. Popa (55)
30. AS INTER MĂRKUŞ SLATINA (OT) – CS Vişina Nouă (OT) 2-1
Vali Oprea (32, 35) / Gruia (46)
31. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) – CS Tunari (IF) 6-1
Ene (5, 50), Bădu (8, 28), Bridinel (20), Bociu (84) / M. Dumitru (74).
32. AS TÂLNA ORAŞU NOU (SM) – CS Europa Alba Iulia (AR) 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
33. CS Barcău Nuşfalău (SJ) - FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 1-4
B. Arnold (89) / Şt. Popa (25), Ad. Fertea (28), P. Muntean (44, 85)
34. AS SPICUL ŞEICA MARE (SB) – FC Girom Albota (AG) 3-0 - Nu s-a disputat
35. AS PROGRESUL FRĂTĂUŢII VECHI (SV) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV) 1-0
Al. Grigoraş (2)
36. CS SPORTING ROŞIORII DE VEDE (TR) – FCM Alexandria (TR) 2-1
Găiceanu (77), L. Popovici (90+1) / I. Voicilă (20)
37. FC RIPENSA TIMIŞOARA (TM) – CS Flacăra Făget (TM) 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat
38. CS IZBÂNDA HAGILAREA MIHAIL KOGĂLNICEANU (TL) – CS Eolica Baia (CT) 3-0 nu s-a disputat
39. FC 2007 GÎRCENI (VS) – FC Oţelul 2 Galaţi (GL) 1-0
L. Rotariu (42)
40. ACS HIDRO RÂMNICU VÂLCEA (VL) - ACS Urban Titu (DB) 1-0
Roşoagă (68)
41. ACS NAŢIONAL GOLEŞTI (VN) – ACS Young Stars Panciu (VN) 6-5 (1-1, 1-1)
Stanciu (44 - pen.) / Cioran (36 - pen.)
42. AS ILIE OANĂ (AMFB) – SC FC Sportul Studenţesc 2 (B) - 3-0 - oaspeţii nu s-au prezentat